Rumunsko a Fetească Neagră

Rumunsko vlajka  Celkem cca 200 tisíc ha vinic

Rumunské vinařské regiony Produkce vinařských regionů

Rumunsko je jednou z velkých vinařských zemí s historií starší než 6.000 let.

Je až s podivem, jak málo se dá zjistit o Rumunsku a jeho vinařských regionech. Pravděpodobně je to i s ohledem na v podstatě neexistující cestovní ruch s touto zemí a tím i slabou poptávkou po rumunských vínech. Zkoušeli jsme rumunská vína prodávat a přestože především červená vína dosahují vysoké kvality, úspěch se jaksi nekonal…

Rumunsko leží na geografické křižovatce mezi střední a jihovýchodní Evropou. Vinařský průmysl zde využívá široké portfolio domácích a mezinárodních červených a bílých odrůd hroznů.
Bílé hrozny Fetească (obě varianty Fetească Regală a Fetească Alba) představují podstatnou část produkce bílého vína v zemi, dále jsou zastoupeny odrůdy Ryzlink rýnský. Gewurztraminer, Pinot Gris, Muscat (Ottonel) a Sauvignon Blanc.
Červené odrůdy - Cabernet Sauvignon a Merlot jsou vysazeny na velké rozloze (20.000 hektarů) na rumunských vinicích. Další známé červené odrůdy jsou Pinot Noir a Blaufrankisch (Kekfrankos/Lemberger). Fetească Neagră má domov na východě země v provincii Moldavsko na hranici se zemí stejného jména.

kategorie jakosti:

  • Vin de Masa (Stolní víno)
  • Vin cu Indicatie Geografica (IGP)
  • Denumire de Origine Controlata (DOC)

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek

slider slider slider

To nejlepší víno

Je takové víno, které Vám chutná a ne takové, které někdo vychvaluje.

To nejlepší víno

Je víno, které jste právě dopili a už nejde sehnat.

To nejlepší víno

 Je víno, které pijete s přáteli ve chvílích pohody.