Ta nej vína

Tady se objeví vína, která považuji za jedny z nejlepších v poměru cena/kvalita. A proč ne ty úplně nejlepší na světě? Prostě proto, že dosud všechna vína neznám a ani je za zbytek života nepoznám, ač se snažím ze všech sil!

Poznámka:

Musím reagovat na některé výtky, proč sem nedávám vína s absolutním hodnocením kvality. Tedy něco jako u Parkera nad 90 bodů. Bohužel, velmi kvalitní vína jsou prostě drahá a ne každý na ně má, nebo je ochoten za víno tolik zaplatit. Proto zdůrazňuji, že jde o nejlepší vína v poměru cena/kvalita. To prostě znamená, je-li zde umístěné víno za dvě stě korun, je to to nejlepší víno za dvě stě korun, jaké jsem kdy pil. A ano, v přímém porovnání překonává některá dražší vína. Nelze ale očekávat, že se vyrovná vínu za 1.000,- Kč. A je-li tu víno za 1.000,- Kč, tak to znamená, že se může směle měřit s čímkoliv...

Casa Ermelinda, Fat Baron, Shiraz, 2018

Fat Baron

 Plné, hutné víno. Vynikající poměr cena kvalita. 


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

 

 

 

Víno můžete koupit ZDE

Alain Jaume, Châteauneuf-du-Pape, Domaine Grand Veneur La Fontaine 2013

A.JaumeR. Parker víno ohodnotil 94 body a bylo zařazeno mezi TOP 100 světových vín. Bohaté aroma s prvky citrusových plodů, bílé broskve, žlutého melounu, koření a medu s jemnými tóny vanilky, které se projevují i v chuti. Dochuť je mimořádně dlouhá. Víno je vyrobené ze 100% z odrůdy Roussane, zrálo v barikových sudech. Když jsem víno poprvé ochutnal, vyrazilo mi dech. Víno je prostě skvělé! Nebudu psát, že je to nejlepší bílé víno, které jsem kdy pil - ale s čistým svědomím můžu napsat, že je to bílé víno, které mi chutnalo (zatím) ze všech nejvíce! 

 

 

Koupit můžete ZDE

Vignobles Dubard, Château Nardou, Bois Meney 2012

Bois MeneyBois Meney pochází z oblasti Bordeaux-Cotes-de-Franc a jde o cuvée (70% Merlot , 10% Malbec , 10% Cabernet Sauvignon, 10% Cabernet Franc). Aroma čerstvých třešní a divokých květů šalvěje, jemná a sytá chuť připomene chuť bílé čokolády. Anebo jinak. Nevěřil bych že za tyto peníze se dá sehnat tak plné a krásné Bordeaux!

 

 

 Koupit můžete ZDE

Monte dos Amigos, Alentejo

Monte dos AmigosPortugalsko je tak trochu opomíjená vinařská země. Každý sice zná portské, ale dál? Monte dos Amigos z oblasti Alentejo je cuveé Aragonez, Syrah a Touriga Nacional. Barva je rubínová s náznaky fialové. Aroma má po červených plodech bobulovitého ovoce, koření a bílých květech. V ústech je velice svěží, s příjemnou kyselinkou a jemnými taniny. Zrálo částečně v dubových sudech. Ale hlavně! Skvělé víno za cca 200,- Kč!!

 

 

  

Koupit můžete ZDE

Luc Pirlet, Chardonnay, Les Barriques

Luc Pirlet, ChardonnayTak určitě bych mohl napsat, že víno má zlatou barvu, v buketu komplexní ovocné tóny (citróny, grapefruit a mirabelky). Na patře kulaté, ušlechtilé, svěží, po dvouleté archivaci máslové tóny s dotekem dubu. A že se podává v mnoha tzv. Michelinských restauracích. Anebo jednoduše napsat: takto má chutnat barikové Chardonnay! 

 

 

Koupit můžete ZDE

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek

slider slider slider

To nejlepší víno

Je takové víno, které Vám chutná a ne takové, které někdo vychvaluje.

To nejlepší víno

Je víno, které jste právě dopili a už nejde sehnat.

To nejlepší víno

 Je víno, které pijete s přáteli ve chvílích pohody.