Ta nej vína

Tady se objeví vína, která považuji za jedny z nejlepších v poměru cena/kvalita. A proč ne ty úplně nejlepší na světě? Prostě proto, že dosud všechna vína neznám a ani je za zbytek života nepoznám, ač se snažím ze všech sil!

Poznámka:

Musím reagovat na některé výtky, proč sem nedávám vína s absolutním hodnocením kvality. Tedy něco jako u Parkera nad 90 bodů. Bohužel, velmi kvalitní vína jsou prostě drahá a ne každý na ně má, nebo je ochoten za víno tolik zaplatit. Proto zdůrazňuji, že jde o nejlepší vína v poměru cena/kvalita. To prostě znamená, je-li zde umístěné víno za dvě stě korun, je to to nejlepší víno za dvě stě korun, jaké jsem kdy pil. A ano, v přímém porovnání překonává některá dražší vína. Nelze ale očekávat, že se vyrovná vínu za 1.000,- Kč. A je-li tu víno za 1.000,- Kč, tak to znamená, že se může směle měřit s čímkoliv...

Il Capolavoro, Primitivo di Manduria

Premiové primitivo z Puglie. Víno temně rudé barvy s fialovými odlesky a vůní zralých tmavých třešní a švestek spolu s lehkým dotekem kakaa a vanilky. Vynikající poměr cena/kvalita.

 Il Capolavoro Koupit můžete ZDE

Monte dos Amigos, Alentejo

Monte dos AmigosPortugalsko je tak trochu opomíjená vinařská země. Každý sice zná portské, ale dál? Monte dos Amigos z oblasti Alentejo je cuveé Aragonez, Syrah a Touriga Nacional. Barva je rubínová s náznaky fialové. Aroma má po červených plodech bobulovitého ovoce, koření a bílých květech. V ústech je velice svěží, s příjemnou kyselinkou a jemnými taniny. Zrálo částečně v dubových sudech. Ale hlavně! Skvělé víno za cca 200,- Kč!!

 

 

  

Koupit můžete ZDE

Casa Ermelinda, Fat Baron, Shiraz, 2018

Fat Baron

 Naše nejprodávanější víno. Plné a hutné. Vynikající poměr cena kvalita. 


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

 

 

 

Víno můžete koupit ZDE

Alain Jaume, Châteauneuf-du-Pape, Domaine Grand Veneur La Fontaine

A.JaumeR. Parker víno ohodnotil 94 body a bylo zařazeno mezi TOP 100 světových vín. Bohaté aroma s prvky citrusových plodů, bílé broskve, žlutého melounu, koření a medu s jemnými tóny vanilky, které se projevují i v chuti. Dochuť je mimořádně dlouhá. Víno je vyrobené ze 100% z odrůdy Roussane, zrálo v barikových sudech. Když jsem víno poprvé ochutnal, vyrazilo mi dech. Víno je prostě skvělé! Nebudu psát, že je to nejlepší bílé víno, které jsem kdy pil - ale s čistým svědomím můžu napsat, že je to bílé víno, které mi chutnalo (zatím) ze všech nejvíce! 

 

 

Koupit můžete ZDE

Luc Pirlet, Chardonnay, Les Barriques

Luc Pirlet, ChardonnayTak určitě bych mohl napsat, že víno má zlatou barvu, v buketu komplexní ovocné tóny (citróny, grapefruit a mirabelky). Na patře kulaté, ušlechtilé, svěží, po dvouleté archivaci máslové tóny s dotekem dubu. A že se podává v mnoha tzv. Michelinských restauracích. Anebo jednoduše napsat: takto má chutnat barikové Chardonnay! 

 

 

Koupit můžete ZDE

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek

slider slider slider

To nejlepší víno

Je takové víno, které Vám chutná a ne takové, které někdo vychvaluje.

To nejlepší víno

Je víno, které jste právě dopili a už nejde sehnat.

To nejlepší víno

 Je víno, které pijete s přáteli ve chvílích pohody.